Відкритий урок з англійської мови у 2 класі

Відкритий урок з англійської мови у 2 класі

На уроці англійської мови учениці 2 класу занурилися в атмосферу доброзичливості і любові, адже тема уроку «Моя найкраща школа» цьому дуже сприяла.

Відкритий урок з англійської мови у 6 класі

Відкритий урок з англійської мови у 6 класі

Можна з впевненістю сказати, що англійська мова стала невід’ємною частиною нашого життя, бо знання англійської відкриває кожній людині вікно у світ.

Відкритий урок з біології у 6 класі

Відкритий урок з біології у 6 класі

На відкритому уроці учениці розглядали тему «Плоди. Поширення плодів». Дівчатка познайомились з особливостями будови плодів, їх різноманітністю та способами поширення. Дізналися цікаві факти про дивовижні плоди, зокрема про плід горіх, який став причиною розбрату між древніми греками і троянцями, внаслідок якого Троя була зруйнована.

Відкритий урок з російської мови в 2 класі

Відкритий урок з російської мови в 2 класі

На відкритий урок з російської мови до учениць 2 класу завітав Незнайко, виправляючи помилки якого дівчатка освоїли тему «Правопис слів з м’яким знаком».

Відкритий урок з математики у 4 класі

Відкритий урок з математики у 4 класі

Як сказав видатний філософ Марк Тулій Цицерон: «Без знання дробів ніхто не може стверджувати, що знає математику».

Святкування Масляної

Святкування Масляної

16 лютого на шкільному подвір’ї відбулось традиційне святкування Масляної. Усі учасники дійства з піснями, танцями, конкурсами проводжали Зиму і зустрічали Весну.

Відкритий урок з фізики у 8 класі

Відкритий урок з фізики у 8 класі

Під час уроку фізики учениці 8 класу провели навчальну міні-конференцію на тему: «Теплові машини: минуле, сучасне і майбутнє».

Відкритий урок з хімії у 7 класі

Відкритий урок з хімії у 7 класі

Учениці 7 класу під час уроку розглядали тему «Хімічні властивості кисню. Поняття про оксиди. Реакції сполучення».

Відкритий урок з математики у 3 класі

Відкритий урок з математики у 3 класі

«Час – дорогоцінний подарунок, даний нам, щоб у ньому стати розумнішим, кращим, зрілішим і досконалішим», - сказав Томас Манн.

Відкритий урок з географії у 7 класі

Відкритий урок з географії у 7 класі

Австралія – країна навпаки, де в січні квітнуть всі сади, дерева можуть жити без кори, а ріки протікають без води…

Чи всім дітям потрібен логопед? Причини для відвідування логопеда

Чи всім дітям потрібен логопед? Причини для відвідування логопеда

Чи кожній дитині потрібен логопед? Чи може дитина «виговоритися» сама? В яких випадках без професійної допомоги не обійтись? – ці та інші питання щодня задають батьки, намагаючись знайти правильну відповідь.

Логопед потрібен абсолютно всім. Навіть, якщо у дитини немає мовленнєвих порушень, логопедичні заняття розвивають мови дитини, збагачують її словниковий  запас. В 3-3,5 роки дитина має знати 1,5 тис. слів. На жаль, на сьогоднішній день таким об’ємом слів дитина оперує вкрай рідко. Дітям бракує багатьох важливих для їхнього віку знань, наприклад, про узагальнюючі слова або слова, що характеризують предмети.

Критичний вік для визначення порушень мови – 3 роки. Найбільша помилка батьків у тому, що вони чекають, коли дитина «виговориться» сама. А насправді з часом проблема тільки поглиблюється, адже, говорячи з помилками, дитина так само починає читати і писати. Крім того, чим раніше батьки приведуть дитину, тим легше буде виправити порушення. З кожним роком це стає важче і приносить менші результати.

Звичайно дитина може виговоритись і без логопеда. Однак з його допомогою процес правильної вимови звуків значно пришвидшиться і стане цікавішим і ефективнішим. Бо при роботі з дітьми використовується виключно ігрова форма занять, щоб  зацікавити дитину та донести потрібну інформацію зрозумілою для неї мовою.

Якщо дитина в 6 років не вимовляє всі звуки або робить це не правильно – це однозначно ознака порушення, яке можна виправити лише з допомогою логопеда.

Формування мовленнєвого апарату

Існує своєрідна шкала онтогенезу мовлення, яка чітко визначає в якому віці дитина має почати вимовляти ту чи іншу групу звуків. Якщо цього не стається – це може бути ознакою мовленнєвого порушення і батькам варто задуматись про візит до спеціаліста.

Вік дитини                                              Звуки мови

Від 1 до 2 років                                    А, О, У, М, П, Б

Від 2 до 3 років                                  У, І, И, Т, Д, В, Ф,  Г, К, Х, Н, Й

Від 3 до 4 років                                  С, З, Ц

Від 4 до 5 років                                  Ш, Ж, Ч, Щ

Від 5 до 6 років                                  Л, Р

Причина порушень мовленнєвих порушень у дитини.

У 80% випадків причиною порушення мовлення є педагогічна занедбаність дитини. Батьки мало  розмовляють з дитиною, замінюючи спілкування мультиками.  Дитині немає звідки брати приклади мови і поповнювати словниковий запас.

На другому місці стоять органічні ураження мозку, в результаті пологових травм, травматизації дитини та перенесення нею інфекційних захворювань в перші 3 роки життя, спадковість.

Ще однією причиною проблем з вимовою у дітей є двомовність в сім’ї, наприклад, коли батьки говорять українською та російською. В такому випадку дитині дуже важко самостійно сформувати правильну вимову.

Найважче піддаються корекції порушення органічного походження. У таких випадках робота логопеда зводиться до соціалізації дитини, навчання її базових слів, понять та розвиток уміння їх використовувати.

Поради батькам для мовленнєвого розвитку дітей.

В першу чергу спілкуйтесь з дитиною, читайте книжки, вмикайте їм розвиваючі мультфільми. Зараз дуже багато цікавої розвиваючої літератури для дітей цього віку. Не лінуйтесь працювати зі своїми дітьми – це ключ до успіху.

По-друге, виправляйте дитину, якщо чуєте, що вона вимовляє звуки неправильно, не давайте їй звикнути до неправильної вимови.

По-третє, якщо у вас виникла підозра, що у дитини є мовленнєві порушення, не відтягуйте похід до логопеда. Чим раніше почнеться корекція – тим кращими будуть результати.

Ми знаходимось: м. Боярка, вул. Молодіжна 84

Для запису на заняття з логопедом телефонуйте: 067-326-03-48