А Ви вже запаслися гарбузами, яблуками та іншим начинням? Адже наближається Переддень Дня Всіх Святих – Хелловін! З кожним роком все більшої популярності набуває це свято у нас. А ось звідки він взявся і який сенс і звичаї цього свята? Цим питанням задались наші учениці.

Центри «Преса» і «Інтелект» дослідили історичні джерела і дізналися, що Хелловін – не новоспечене костюмоване дійство. Його коріння сягає ще в дохристиянську епоху. Саме в цей час племена кельтів, які проживали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, ділили рік на зиму і літо. А 31 жовтня вважалося у них останнім днем року, що минає. Цей день також означав закінчення збору врожаю.

Відомо що символом свята був гарбуз, адже він означав не тільки закінчення літа і збору врожаю, а й відлякував злих духів священним вогнем, який запалювався всередині нього. Центром «Праця» було оголошено конкурс «Найкращий гарбуз». Кожен клас мав можливість продемонструвати свою креативність і фантазію. А гарбузики у наших дівчаток вийшли зовсім не страхітливі, а дуже милі і по-дівчачому модні.

Центр «Здоров’я» дослідив корисні властивості гарбуза, дізнався як гарбуз використовують у кулінарії, медицині та косметології і застеріг тих, кому вживати цей овоч протипоказано.

У древніх кельтів була традиція пригощати один одного ласощами і всілякими смаколиками, а центр «Милосердя» вирішив залучити всіх бажаючих до приготування солодощів у стилі «Хелловін» і провести благодійний ярмарок. Зібрані кошти дівчатка вирішили віддати на користь діток-інвалідів.

А завершився проект тематичною дискотекою «Halloween Party», яку організував центр «Культура». Дівчатка прикрасили залу, підготували різноманітні ігри та конкурси і всі учасники дискотеки отримали задоволення від чудово проведеного часу.