Сучасний чайний етикет базується на знаннях про чайні церемонії, які склалися багато століть тому спочатку в Китаї, потім – в інших країнах Сходу, пізніше – в Західній Європі і Росії.
Нещодавно на уроках етикету учениці 4-7 класів школи «Леді» вивчали традиції англійського чаювання. Дівчатка дізналися, що чай в Англії – більше ніж напій. Традицій його пиття дотримуються і королева, і прості британці. А якщо в Британії існують багатовікові традиції чаювання, то є і певні правила чайного етикету, яких потрібно дотримуватися. Тож, вивчивши правила запрошення на чайний прийом, всі деталі сервірування чайного столу та тонкощі етикету, учениці вирішили провести власні чайні церемонії, слідуючи всім правилам і вимогам.