“Смачно приготуєш – смачно поїси”. Серед різноманіття традиційних українських смаколиків особливої уваги заслуговують вареники. Погодьтесь, мало хто може відмовитись від запашних гаряченьких вареничків з різною начинкою: м’ясна, творожна, а влітку – ягідна. Вареники – не тільки смачна страва, але й цікавий культурологічний і міфологічний символ, увіковічений в народній творчості багатьма письменниками та іншими митцями. “Вже й дрова і вода, коли б сир і мука, то би вареників наварила!” І в нашому літньому таборі відбувся  смачний майстер-клас по виготовленню вареників з різними начинками. Учениці дізналися про різні способи виготовлення тіста для вареників, зокрема заварним, чим відрізняється вареник від варениці, способи ліплення та варіння. А наостанок із задоволенням смакували власноруч зліпленими “маленькими, химерними” варениками.

ХИМЕРНИЙ, МАЛЕНЬКИЙ

Химерний, маленький,

Бокастий,товстенький

Коханчик удавсь;

У тісто прибрався,

Чимсь смачним напхався,

В окропі купавсь.

На смак уродився,

Ще й маслом умився,

В макітрі скакав...

Недовго нажився,

У дірку скотився,

Круть-верть — та й пропав.

Хотів був догнати —

Шкода шкандибати: